PRÁVNÍ ASISTENT

SAMAK poradenská skupina hledá nového kolegu Právního asistenta do litigačního a obchodního oddělení.

Náplň práce:

  • Přímá spolupráce s advokáty a spolupodílení se na řešení klientských požadavků, rešerše a právní analýzy zadané problematiky (práce s aktuálními právními předpisy, judikaturou, komentáři)
  • Příprava vyjádření a přípisů soudům, orgánům státní správy a samosprávy
  • Příprava základních klientských dokumentů, smluv, plných mocí
  • Přímá komunikace s klienty
  • Příležitostné zajištění pochůzek (notář, Czech POINT, klienti)
  • Spolupráce s recepcí

Správa pohledávek:

  • Příprava a podání předžalobních upomínek, návrhů na vydání elektronického platebního rozkazu
  • Jednoduchá vyjádření a sdělení na výzvy soudů, soudních exekutorů a notářů
  • Kontrola právní moci a vykonatelnosti soudních rozhodnutí, případná žádost o vyznačení jejich právní moci a vykonatelnosti
  • Podání exekučních návrhů
  • Přihláška pohledávek do insolvenčního řízení a do dědického řízení
  • Report stavu vymáhání pohledávek pro klienta
  • Komunikace (zejm. emailová) s klientem

Správa datové schránky advokáta

  • Vybírání datové pošty, její třídění a přejmenování, odesílání dokumentů

Požadujeme:

  • Min. středoškolské vzdělání - v oblasti práva, veřejné správy a obchodu
  • Velmi dobré organizační a komunikační schopnosti, vysokou spolehlivost, pečlivost a zodpovědnost
  • Vynikající znalost práce s PC
  • Výborná znalost českého jazyka
  • Znalost jednoho světového jazyka výhodou (EN DE)
  • Zájem o právo, legislativu a všechno co s tím souvisí, chuť se dál zdokonalovat a vzdělávat

Nabízíme:

  • Práci na hlavní pracovní poměr v centru Prahy anebo na pobočce ve Zlíně
  • Nástup možný IHNED dohodou
  • Firemní benefity - stravenky ve výši 100 Kč den ( plně hrazené zaměstnavatelem), sick days, teambuldingy.
  • Bonus za loajalitu - finanční odměna za loajalitu, zvyšující se počet dní dovolené, sick days, firemní teambuildingy
  • Občerstvení na pracovišti
  • Přátelský kolektiv

Své CV, prosím, zasílejte v českém a anglickém nebo německém jazyce na adresu hr@samak.cz.

Děkujeme.

Logo SAMAK cernobile_CZ.svg

  • $title
  • $title
  • $title
  • $title
  • $title
  • $title
  • $title