ŘEŠENÍ ODPOVĚDNOSTNÍ ZA ŠKODU V ZAMĚSTNÁNÍ

Co to znamená

Řešení případů, kdy při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s nimi vznikne škoda. V případě odpovědnosti zaměstnance za škodu se projevuje ochranná funkce zákoníku práce v tom smyslu, že odpovědnost zaměstnavatele za škodu je budována bez ohledu na zavinění, v případě odpovědnosti zaměstnance za škodu je nutná existence zavinění, které však musí prokázat zaměstnavatel, přičemž u některých druhů odpovědnosti zaměstnance za škodu je limitována i výše náhrady škody.

Co vám to přinese

Úsporu nákladů.

V čem je přidaná hodnota našich služeb

Připravíme pro Vás základní dokumentaci, jako je dohoda o odpovědnosti za svěřené hodnoty, potvrzení o převzetí svěřených věcí a dále vnitřní předpisy stanovící pracovněprávní povinnosti zaměstnanců, včetně povinností upozornit na hrozící škody a zakročit proti nim. Projednáme za Vás se zaměstnancem výši požadované náhrady škody a připravíme písemné oznámení pro zaměstnance o vzniku škody a jeho odpovědnosti za ni, případně také dohodu o uznání závazku a způsobu jeho úhrady. V případě existence odborové organizace projednáme výši náhrady škody a obsah dohody o způsobu její úhrady rovněž s odborovou organizací.

Jak standardně probíhá spolupráce

Na základě konzultace s klientem zjistíme jeho konkrétní požadavky, dle kterých připravíme potřebnou dokumentaci. V případě, kdy již škoda vznikla, navrhneme komplexní řešení a předložíme klientovi návrh jednotlivých kroků.

Nezávazná poptávka

Potřebujete poradit?

nebo nám zatelefonujte

S touto problematikou vám poradí

Rychlý kontakt

+420 211 222 244
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

kontakt pro média  
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vytvořeno ve Zlíně
od Weboo Marketing & Technology