• Domů
  • Novinky
  • Aktuality
  • Genesis Growth získává majoritní podíl v R2B2 – další úspěch pro SAMAK

Genesis Growth získává majoritní podíl v R2B2 – další úspěch pro SAMAK

Je nám potěšením oznámit, že se nám na základě mnoholetých zkušeností v oblasti M & A a korporátních restrukturalizací, jak na mezinárodní, tak na lokální úrovni, podařilo úspěšně dokončit další transakci.

Tentokrát se jednalo o společnost R2B2 s.r.o., ryze českou technologickou společnost se sídlem v Praze. Její zakladatelé, Martin Čelikovský a Kamil Foltin, našli právě za pomoci SAMAK silného finančního partnera, který bude podporovat další růst R2B2 a jeho programatických internetových inzertních služeb při zachování inspirativního prostředí inovativní technologické společnosti. 

Základem služeb SAMAK bylo v této transakci komplexní právní, ekonomické, daňové a transakční poradenství při vyhledávání investora. Právě multioborové komplexní řešení je jednou ze silných stránek společnosti SAMAK.

Jednali jsme s několika vybranými potenciálními investory, včetně těch zahraničních, a podařilo se nám v náročném procesu vybrat vhodného finančního investora, který k datu 29.7.2020 odkoupil majoritní podíl ve společnosti za oboustranně odsouhlasených podmínek“, sděluje Martin Vachata, finanční analytik společnosti SAMAK.
 
Součástí této úspěšné transakce bylo rovněž vyjednávání komplexní smluvní dokumentace včetně akcionářské smlouvy. Implementovali jsme také řadu potřebných před-transakčních procesů (fúze či asistence při zákonném auditu účetní uzávěrky) a fundovaně jsme zvládli i post-transakční poradenství.

Za SAMAK se na této transakci velkou měrou podíleli v rámci transakčního poradenství Zdeněk Mikuláš a Martin Vachata, zatímco Jiří Černý společně s Janem Vozárem zastřešovali právní služby.

Rychlý kontakt

+420 211 222 244
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

kontakt pro média  
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vytvořeno ve Zlíně
od Weboo Marketing & Technology