Hledá se: Nástupce! (aneb jak správně předat firmu do správných rukou)

V jarních měsících letošního roku jsme pro Vás připravili sérii webinářů na téma Hledání nástupce v podnikání. Záznam z přednášek si můžete prohlédnout na odkazech níže.

Hledání nástupce v podnikání je tématem, které hýbe našimi praxemi. Téma je to poměrně široké, multioborové a proto jsme jej rozdělili do tří přednášek, kterými nás provedli partneři SAMAKu Zdeněk Mikuláš a Martin Ježek

V úvodní přednášce s názvem Na prahu mezigenerační obměny jsme nastínili motivace, které vedou podnikatele k úvahám, zda otázku hledání nástupce vůbec řešit a kdy je ten správný čas to začít řešit. Ukázali jsme si, co stojí za to udělat vždy, bez ohledu na to, kterou cestou hledání nástupce se vydáme a také jsme na případové studii představili, jak taková úvodní fáze může vypadat, co se řeší a proč.
V druhé přednášce jsme se zaměřili na Předání firmy v rámci rodiny. Ukázali jsme si jaká specifika má rodinné podnikání, vysvětlili co je to rodinný holding a zda má smysl uvažovat o svěřenském fondu. Řekli jsme si o změně způsobu myšlení i řízení rodinného podniku, pokud to s předáním v rodině myslíme skutečně vážně.

Třetí, poslední část, jsme věnovali Předání mimo rodinu (prodej). Poukázali jsme na fakt, že hledání nástupce mimo rodinu není určitě prohrou, mnohdy právě naopak. Představili jsme hlavní milníky prodejního procesu počínaje rozhodnutím o prodeji a konče prodejem a odchodem z firmy. Zmínili jsme specifické případy prodejů - manažerské odkupy. A vše doplnili o případovou studii. 

 

Rychlý kontakt

+420 211 222 244
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

kontakt pro média  
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vytvořeno ve Zlíně
od Weboo Marketing & Technology