SAMAK LifeStyle #1

Jak jsme darovali, aneb při teambuildingu jsme ochotni i krvácet.

Dělat HR jinak mě prostě baví a rozhodně to nekončí netradičními inzeráty na pozice u nás ve skupině nebo vymýšlením zajímavých benefitů či individuálních dárků kolegům v průběhu roku. To by byla nuda.

Většina lidí má právníky a daňaře zaškatulkované jako typicky upjaté osoby, které vysávají duši společnosti. Ráda Vám ukážu, že u nás to prostě chodi jinak. 

Jako pravidelný dárce krve a krevních složek mám za sebou za poslední čtyři roky více než 70 úspěšných odběrů, což postupem času od mého nástupu inspirovalo kolegy napříč celou kanceláří k různým debatám i otázkám.

"Lili, řekneš mi, až půjdeš příště?" a "Lili, já bych šel, ale asi bych to nedal/a." Nespočítala bych, kolikrát jsem za poslední měsíce tyto věty a jejich různé varianty slyšela. A tak jednou, když jsem si všimla, že kousek od nás mají na Karláku nedostatek krve, jsem vyslyšela mnohá přání a vystřelila event do kalendářů. Ve spolupráci s pobočkou Českého červeného kříže a Transuzním oddělení ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze jsme zosnovali přesný termín, kdy jsme všichni dobrovolníci vyrazili připraveni dle pokynů poskytnou to nejcennější, co vlastně můžeme. 

Bilance prvního Krvavého TeamBuildingu je výborná. Celkem jsme darovali 2600 ml krve různých typů a Rh faktorů. Nikoho jsme tam nenechali a nikdo neomdlel. Kolegu sice chvíli ovívaly sestřičky lejstry a my jsme mu pak kolegiálně nosili čaj, ale stejně jsme ho nikdy nepřestali podezřívat, že to vlastně jen předstíral, aby jednu z příjemných členek zdravotního personálu mohl pozvat na kafe. Za stoly jsme se pak vrátili v plném počtu. Všichni prvodárci překonali velký strach z jehel i krve a mají můj velký obdiv za to, že vše dokázali absolvovat. Inspirovali tak další z našich řad, kteří do té doby váhali. Ihned při cestě ze stanice jsme se všichni rozhodli stanovit obratem termín příští. Už teď jsou počty přihlášených vyšší, než byly poprvé. 

 

Běžte také. Je to zadarmo a získáte ke stmelení týmu navíc jako kompenzaci vynikající pocit (a skvělý nemocniční čaj).

 

Za SAMAK právo & daně tým 

Libuše Hasincová

  

Rychlý kontakt

+420 211 222 244
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

kontakt pro média  
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vytvořeno ve Zlíně
od Weboo Marketing & Technology