• Domů
  • Právo cenných papírů

Právo cenných papírů

Co to znamená

Obecná právní úprava cenných papírů je obsažena v ustanovení § 514 občanského zákoníku, který vedle legální definice cenného papíru, upravuje také formu cenného papíru, vydávání cenného papíru, dále obsahuje právní úpravu zaknihovaných cenných papírů a jejich možné přeměny.

Naopak se upouští od speciálních smluvních typů ohledně cenných papírů a nově se tak budou uplatňovat obecná ustanovení jednotlivých smluvních typů v občanském zákoníku. Úprava jednotlivých druhů cenných papírů je pak dále obsažena v několika předpisech, které Vám rádi při osobní konzultaci sdělíme.

Problematiky cenných papírů se dále dotýkají zejména i zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, který upravuje podmínky poskytování služeb v oblasti kapitálového trhu, ochranu kapitálového trhu a investorů a veřejnou nabídku cenných papírů, zákon č. 15/1998 Sb., o dohledu v oblasti kapitálového trhu a o změně a doplnění dalších zákonů, či zákon č. 6/1993 Sb., o České národní bance a zákon č. 292/2013 Sb., o zvláštních řízeních soudních, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o zvláštních řízeních soudních“) řízení o umoření listin.

Co vám to přinese

Přehled právních předpisů cenných papírů od vydání cenných papírů, náležitosti cenných papírů, přes nahrazování cenných papírů a Smlouvy a o cenných papírech až po evidenci cenných papírů a charakteristiku jednotlivých druhů cenných papírů.

Nezávazná poptávka

Potřebujete poradit?

nebo nám zatelefonujte

Konkrétní referenční případy

Fri-Service Czech s.r.o.


Komplexní právní a ekonomické poradenství při restrukturalizaci a prodeji společnosti Fri-Service Czech s.r.o

právní a ekonomické poradenství

Insighters


Komplexní právní poradenství při prodeji společností Insighters a Procom

právní poradenství

PRODEVAL


komplexní právní poradenství (při vstupu francouzského výrobce na CZ trh)

právní poradenství

Rychlý kontakt

+420 211 222 244
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

kontakt pro média  
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vytvořeno ve Zlíně
od Weboo Marketing & Technology