TRANSFEROVÉ CENY

Co to znamená

Transferové ceny jsou ceny uplatňované u transakcí mezi dvěma či více daňovými subjekty , které jsou ekonomicky nebo personálně propojené. Tyto ceny by měly být stanoveny ve stejné výši, jako ceny, které by byly sjednávány mezi subjekty, které propojené nejsou. Nastavení transferových cen se tedy týká jak tuzemských, tak nadnárodních holdingů. Spojené osoby, které provádějí řízené transakce (tj. transakce mezi spřízněnými subjekty) by měly mít vypracovanou tzv. transferpricingovou dokumentaci, ze které mimo jiné vyplývá, jaké transakce jsou ve skupině realizovány, jaká byla zvolena metoda pro stanovení obvyklých cen, od kterých se dále odvíjí nastavení transferových cen a v jakém rozmezí cen je možné se při vnitropodnikových transakcích pohybovat tak, aby nedošlo k případnému doměření daně správcem daně.

Co vám to přinese

Eliminaci rizika doměření daně při případné daňové kontrole.

Jak standardně probíhá spolupráce?

V první fázi identifikujeme veškeré typy vnitroskupinových transakcí, které jsou realizovány. Provedeme analýzu těchto transakcí a zvolíme metodu vhodnou pro nastavení cen. V další fázi dochází ke zpracování benchmarkové analýzy, ze které vyplývá rozmezí, ve kterých je možné se v rámci skupiny při nastavení cen pohybovat. Na závěr je vypracována transferpricingová dokumentace, která klientovi slouží jako podklad/důkazní prostředek při případném sporu se správcem daně.

Nezávazná poptávka

Potřebujete poradit?

nebo nám zatelefonujte

S touto problematikou vám poradí

Konkrétní referenční případy

Úspěšné zastupování společnosti Panther International GmbH při převzetí minoritního podílu na tuzemské dceřiné společnosti Master Bike s.r.o. (obrat přes 200 mil. Kč). Naše služby zahrnovaly právně-korporátní a daňové poradenství při transakci, rovněž interim management a zajištění provozního bankovního financování. Případ vedl partner kanceláře Marek Švehlík. 

 

Právní, daňové a strategické poradenství společnosti asphericon, německé společnosti zabývající se výrobou speciálních optických čoček při získání investičních pobídek v České republice, při zahájení výrobní a obchodní činnosti v České republice (včetně výstavby výrobního závodu formou tzv. greenfield projektu a investice do technologického vybavení závodu) a při nastavení akcionářských vztahů s lokálním strategickým manažerským týmem. 

 

Právní a daňové poradenství v souvislosti s restrukturalizací společností skupiny Crocodille v České republice, optimalizace vnitroskupinové struktury, vyčlenění části provozu do samostatných entit formou odštěpení s cílem jejich převedení na strategické partnery; navazující transformace části skupiny převodem pod zahraniční majetkovou účast a s tím související přeshraniční fúze.

 

Rychlý kontakt

+420 211 222 244
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vytvořeno ve Zlíně
od Weboo Marketing & Technology