Mezigenerační obměna

Co to znamená

Chcete předat společnost svým potomkům? Rádi byste zachovali vámi vybudovanou společnost i pro další generace? Uvažujete o ochraně rodinného majetku v rámci podnikání? Pokud na některou z těchto otázek odpovíte „ano“, nacházíte se ve stadiu plánování mezigenerační obměny. Náš tým zkušených poradců zajistí hladký průběh souvisejících multioborových služeb v oblasti právního, daňového a ekonomického poradenství.   

Co vám to přinese

Několik kol úvodních diskuzí v rámci pochopení potřeby klienta a následné poskytnutí odborných multioborových služeb v rámci následujících variant předání společnosti (nástupnictví): 

  1. Předání společnosti v rámci rodiny (vytvoření rodinného holdingu, nastavení pravidel v rámci rodiny formou rodinné ústavy, nastavení pravidel v rámci nového fungování společnosti, rozhodovacích pravomocí a přerozdělování zisku a další) 

  2. Předání společnosti do rukou managementu (v případě schopného managementu zajištění částečného nebo úplného převodu společnosti do jeho rukou; návrh struktury transakce, zajištění vhodného způsobu financování akvizice, post-transakční asistence) 

  3. Nalezení pokračovatele mimo rodinu a společnost (příprava společnosti na prodej, vyhledávání potenciálních investorů, asistence při vyjednávání, dojednání podmínek transakce, zpracování transakční dokumentace -> více viz v části PRODEJE A KOUPĚ FIREM (M&A)) 

Detailnější informace o mezigeneračních obměnách a souvisejících službách naleznete na našem specializovaném webu www.mezigeneracniobmena.cz 

Nezávazná poptávka

Potřebujete poradit?

nebo nám zatelefonujte

Konkrétní referenční případy

R2B2 S.R.O.


komplexní poradenství při vyhledávání investora do společnosti R2B2 s.r.o. 

právní, ekonomické, daňové a transakční poradenství 

UNIT PLUS S.R.O.


komplexní poradenství při prodeji společnosti

právní, daňové a transakční poradenství

ASPHERICON S.R.O.


poradenství při získání investičních pobídek v České republice, při zahájení výrobní a obchodní činnosti v ČR 

právní, daňové a strategické poradenství

Rychlý kontakt

+420 211 222 244
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

kontakt pro média  
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vytvořeno ve Zlíně
od Weboo Marketing & Technology