Efektivní práce se ziskem jako cesta k vašemu úspěchu

Rozdělení a výplata zisku bezpochyby patří mezi to příjemné, co podnikání přináší. Možná se to na první pohled nezdá, ale výplata zisku je poměrně komplexní aktivita, které podléhá řadě pravidel. Jednoduše řečeno – nemůžete si vyplatit kdy chcete, kolik chcete, komu chcete a jak chcete.

Legislativa upravuje povahu zisku, podmínky rozdělení a výplaty zisku či problematiku záloh na podíl na zisku a další náležitosti. Samostatnou kapitolou je pak zdanění podílů na zisku a jiných vlastních zdrojích. Pokud se na výplatu zisku chystáte, doporučujeme poradit se s odborníkem, který vás efektivně a úspěšně provede celým procesem. V případě zájmu o podobnou konzultaci se na nás neváhejte obrátit. Náš tým seniorních expertů má bohaté zkušenosti se společnostmi různých velikostí napříč odvětvími a pomůže vám s veškerými legislativními a účetními náležitostmi.

V souvislosti s výplatou zisku byste však dopředu a s rozmyslem neměli řešit „jen“ to, kdy a za jakých podmínek je možné zisk rozdělit, ale také to, kdy a za jakých podmínek je rozdělení efektivní a přinese Vám do budoucna co největší užitek. V aktuální nejisté době toto platí dvojnásob. Otázkou efektivního rozdělení zisku a investic se dlouhodobě úspěšně zabývá náš spolupracovník Ing. David Kopecký, EFP z Kopecký Advisory. A jeho základní rada? Diverzifikace, diverzifikace, diverzifikace.

Práce se ziskem byla také tématem dvou našich posledních setkání s klienty. Nejprve v Praze a následně v Pardubicích jsme v průběhu května a června uspořádali pracovní snídaně s názvem „Efektivní práce se ziskem jako cesta k vašemu úspěchu“ a jsme velmi rádi, že se obě akce setkaly s velkým ohlasem. Marek Švehlík účastníkům přiblížil právní a daňové aspekty práce se ziskem a David Kopecký se věnoval efektivnímu rozdělení zisku a poskytl tipy na to, jak si ze zisku společnosti zajistit nekonečnou rentu.

Zajímá vás toto téma? Chcete se o efektivní práci se ziskem dozvědět více? Poslechněte si podcast, kde Marek Švehlík a David Kopecký shrnují vše důležité, co na společných setkáních zaznělo a co by se mohlo hodit i vám.

Ostatní novinky

close ribbon