Softwarové právo

Co to znamená

Se softwarovým právem souvisí řada velmi často užívaných pojmů. Jedním z nejpoužívanějších je samotný „software“.

Dále pak v posledních letech velmi zmiňovaný „cloud“ a „cloud computing“, který lze charakterizovat jako poskytování služeb / programů uložených na serverech na Internetu za účelem možnosti přístupu vybraných uživatelů pomocí jejich webové prohlížeče nebo speciální aplikace určené danému klientovi kdykoliv a odkudkoliv.

Problém, který by zde mohl být diskutován, je ochrana osobních dat. Časté otázky se totiž týkají toho, kde jsou data uložena a jak jsou chráněna. Při využívání cloudových prostor tedy doporučujeme číst podmínky daného operačního systému, abychom si byli jistí, jak mohou s našimi informacemi na základě uděleného souhlasu nakládat. Pro příklad je možné uvést Facebook, který veškerý vložený obsah na jeho stránkách v rámci všeobecných smluvních podmínek bere jako svoje vlastnictví, se kterým si v rámci marketingových kampaní může nakládat, jak uzná za vhodné.

Co vám to přinese

Rádi Vám objasníme rozdíl mezi softwarem a nelegálním softwarem, jaká práva se na Vás s užíváním softwaru vztahují, dále pak že za porušení autorských práv ukládány poměrně značné finanční sankce apod.

V čem je přidaná hodnota našich služeb

Vzhledem k tomu, že softwarové licence bývají obvykle velmi komplikované, přenechte jejich tvorbu na nás. Zpracujeme licenci, doplníme vlastní dodatky a necháme prostor i na Vaše komenty. Zároveň Vás seznámíme s veškerými potřebnými pojmy, které musí autorská smlouva obsahovat a to včetně různých zajímavých výjimek, které by se neměli opomenout.

Nezávazná poptávka

Potřebujete poradit?

nebo nám zatelefonujte

Rychlý kontakt

+420 211 222 244
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

kontakt pro média  
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vytvořeno ve Zlíně
od Weboo Marketing & Technology