Se softwarovým právem souvisí řada velmi často užívaných pojmů. Jedním z nejpoužívanějších je samotný „software“.
Dále pak v posledních letech velmi zmiňovaný „cloud“ a „cloud computing“, který lze charakterizovat jako poskytování služeb / programů uložených na serverech na Internetu za účelem možnosti přístupu vybraných uživatelů pomocí jejich webové prohlížeče nebo speciální aplikace určené danému klientovi kdykoliv a odkudkoliv.
Problém, který by zde mohl být diskutován, je ochrana osobních dat. Časté otázky se totiž týkají toho, kde jsou data uložena a jak jsou chráněna. Při využívání cloudových prostor tedy doporučujeme číst podmínky daného operačního systému, abychom si byli jistí, jak mohou s našimi informacemi na základě uděleného souhlasu nakládat. Pro příklad je možné uvést Facebook, který veškerý vložený obsah na jeho stránkách v rámci všeobecných smluvních podmínek bere jako svoje vlastnictví, se kterým si v rámci marketingových kampaní může nakládat, jak uzná za vhodné.
Co vám to přinese
Rádi Vám objasníme rozdíl mezi softwarem a nelegálním softwarem, jaká práva se na Vás s užíváním softwaru vztahují, dále pak že za porušení autorských práv ukládány poměrně značné finanční sankce apod.
V čem je přidaná hodnota našich služeb
Vzhledem k tomu, že softwarové licence bývají obvykle velmi komplikované, přenechte jejich tvorbu na nás. Zpracujeme licenci, doplníme vlastní dodatky a necháme prostor i na Vaše komenty. Zároveň Vás seznámíme s veškerými potřebnými pojmy, které musí autorská smlouva obsahovat a to včetně různých zajímavých výjimek, které by se neměli opomenout.
+420 211 222 244 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. kontakt pro média Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.